| Rirynn a întrebat:

Am instalat o actualizare la placa video si in timp ce se instala ecranul mi-a intrat in sleep mode. Am incercat sa il pornesc cautand pe net solutii dar nu am gasit. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Intra in SafeMode, pentru a intelege unde e problema. Daca ea persista, prin SafeMode poti dezinstala versiunea de driver cu probleme si o reinstalezi pe cea functionala sau faci in SafeMode modificarile privind rata de refresh, asa cum ti s-a sugerat deja.
Ca sa intri in SafeMode, cand repornesti sistemul, apesi repetat tasta F2, F5, sau F8, pentru a putea vizualiza un meniu cu optiuni, printre care se afla si SafeMode. Daca tasta pe care apesi repetat nu face sa apara acea lista de optiuni, dai restart la sistem si incerci o alta tasta (F2, F5, F8, dupa propria configuratie). SafeMode are grafica modificata, dar, desi deranjanta, te poate ajuta enorm sa-ti rezolvi problema.

| dannyel86 a răspuns (pentru dannyel86):

Greseala mea! Tu nu vezi nimic pe ecran, de aceea nici in SafeMode nu poti intra. Doar cu un alt monitor ai putea rezolva. Scuze pentru proasta interpretare. happy

| danutzu96 a răspuns:

Probabil a schimbat rata de refresh (una prea mare) si monitorul nu o suporta. Am mai intalnit chestia asta. Pune pc-ul la alt monitor, schimba rata de refresh si pune monitorul tau la loc.