| csnexus a întrebat:

Ce credeti ca ar fi mai bun la pret si la calitate un calculator facut pe piese sau acesta: http://www.emag.ro/......E4YNKBBBM/

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

In bugetul asta iti recomand urmatorul sistem: http://bit.ly/U1MbyD
- placa de baza dotata su SATA 3 si USB 3
- procesor i3 dual-core cu HT
- 8GB RAM
- HDD 500GB
- sursa de calitate care va tine sistemul fara probleme
- placa video HD 7850 care iti va rula orice joc pe rezolutia aia; vine si cu Far Cry 3 bonus
- carcasa incapatoare

Cu acest sistem te vei putea juca orice joc aparut sau care va aparea in viitor.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu zic pe piese.

| Me2 a răspuns:

Eu zic ca mai bine iesi asa
i3 ivy bridge
placa de baza cu sata 3 usb 3
8 gb ram
hdd 500 gb rapid
O placa video buna, putin peste hd 7770
Sursa de calitate
Carcasa incapatoare
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/590642/

| fischer3 a răspuns:

Daca faci pe piese te chinui mult, pentru ca trebuie sa fie toate piese compatibile intre ele.

| MacMiller a răspuns:

Un calculator facut pe piese e in totdeauna mult mai stabil. Eu te sfatuiesc sa ti-l faci pe piese. Zi-mi un buget pentru unitate si ce rezolutie ai la monitor si iti voi face o configuratie perfecta pentru tine.

| csnexus explică (pentru MacMiller):

2000-2500lei si am rezolutia de 1440x900

| csnexus explică (pentru IulianP):

As putea sa mai pun inca o placuta de 2gb RAM mi-a ramas de la fostul calcultor?

| IulianP a răspuns (pentru csnexus):

Cel mai probabil ce ai tu de la PC-ul vechi este DDR2 si nu este compatibil cu noua placa de baza.
Oricum 8GB sunt arhisuficienti pentru gaming.

| csnexus explică (pentru IulianP):

Ok mersi frumos

| csnexus explică (pentru IulianP):

Mai vroiam sa te intreb pentru procesor trebuie vreun cooler special?

| IulianP a răspuns (pentru csnexus):

Cel cu care vine el este OK; vine si cu pasta termica preaplicata asa ca nu vei mai avea nevoie de nimic pentru instalarea lui.
Cu placere.

| IulianP a răspuns (pentru csnexus):

In bugetul asta iti recomand urmatorul sistem: http://bit.ly/U1MbyD
- placa de baza dotata su SATA 3 si USB 3
- procesor i3 dual-core cu HT
- 8GB RAM
- HDD 500GB
- sursa de calitate care va tine sistemul fara probleme
- placa video HD 7850 care iti va rula orice joc pe rezolutia aia; vine si cu Far Cry 3 bonus
- carcasa incapatoare

Cu acest sistem te vei putea juca orice joc aparut sau care va aparea in viitor.