| ALEXXXL19 a întrebat:

Ce este acest lucru eu unu nu știu.
CZK 238.02 6%OFF | M2 SSD DDR3 Adapter DDR to M.2 SSD Raiser Riser Card M.2 NGFF B Key Connector SATA Power 7Pin SATA Port Connect Motherboard NEW
https://s.click.aliexpress.com/e/vKEf1rb

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

E adaptor ddr3 cu ssd pe m2. Inseamna ca: Pui un ssd m2 in el si-l utilizezi ca ram (caut Intel Optane) sau pui un ssd m2 in el si-l legi pe sata.

| NLS a răspuns:

Tu vroiai ram mai mult parca.
Aparent acest adaptor e pentru a putea instala în sistem un SSD M.2 cu tehnologie SATA (nu cu NVMe), atunci când ai placa de baza mai veche și nu ai slotul M.2 necesar.

| ALEXXXL19 explică:

Aha

| NLS a răspuns (pentru ALEXXXL19):

Scuze, cred ca am greșit, numele induce puțin in eroare. E invers, exact cum a zis CM7YRE.