| DobricaStefan02 a întrebat:

Ce este mai bun, raport calitate dintre placile de baza : Gigabyte GA-970A-UD3P sau Asrock 970 PRO3 R2.0 pentru Amd FX-8300?
Procesorul acesta mai duce jocurile in urmatorii 2 ani cu setari decente pe full hd?
Mai am un Asus Gtx660 direct cu II Oc edition si 8gb ram ddr3 1600mhz hyper red.

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Cam egale.

Nu pare un procesor promitator, dar depinde de cum evolueaza industria jocuriloe video, doarece daca se orienteaza pe multithreding e ok, dar daca nu, cel mai probabil nu va avea un timp pre bun...

Felicitari pentru restul de chesti pe care le mai ai.

3 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Ambele placi sunt bune, nu conteaza producatorul, mai bine iti cumperi un i5 skylake ddr4, nu merita sa mai investesti in FX-uri, sunt depasite.

| DobricaStefan02 explică:

Nu am bani de skylake. Maxim 800 lei pentru procesor + placa de baza. Deci sa aleg Gigabyte? Le-am gasit pe ambele la acelasi pret! Mai mult le iau pentru cs go, gta5 ca-l am cumparat + more.

| ubox7007 a răspuns (pentru DobricaStefan02):

Pentru gta 5 si cs go merge perfect