| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

Kit Gaming Am3+

Acest kit este 880 ron, merita, care este parerea voastra?
Placa de baza :
- Gigabyte 970A-UD3P

Procesor :
- Amd Fx 8120 Octa-Core 3, 1 ghz, 16 mb cache, 125w, Cooler stock cu talpa de cupru

Memorie ram :
- 8 gb (2x4gb) ddr3 1600mhz Micron

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Scump!
Cu banii aia iti cumperi FX 8300 care e mult mai performant SI CULMEA, IL CUMPERI NOU!

Procesor : http://www.emag.ro/......DWTCMMBBM/

Placa de Baza : http://www.emag.ro/......DXC533BBM/

Ram : http://www.emag.ro/......D0SWQ3BBM/

Total ~900 lei

| ConstantinFlorin1984 explică (pentru CPAElites):

Dar este o configuratie buna nu? zic eu...

| CPAElites a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Eu zic sa mai astepti pana in Ianuarie cand vor aparea noile procesoare de la AMD din seria ZEN...vor fi mult mai performante decat procesoarele curente si vor avea preturi similarewinking

| ConstantinFlorin1984 explică (pentru CPAElites):

Poti sa-mi recomanzi si o placa video buna sa se potriveasca cu procesorul? nici prea scumpa mersi

| CPAElites a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Pai ce buget ai?

| ConstantinFlorin1984 explică (pentru CPAElites):

Pai,200–300 dar ce placa s-ar potrivi? mersi

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, daca componentele au si garantie ramasa macar 1 an. Cooler-ul stock este unul decent, raceste ok atat cat ti procesorul la frecventa stock dar este foarte galagios. Daca nu suporti zgomotul infernal, va trebui sa cheltui si alti bani pe unul aftermarket.