| Cerbul47 a întrebat:

ce placa de baza sa aleg si care ar fi diferențele dintre MSI Z390-A PRO si GigaByte Z390 Gaming X, diferența de preț de 120 lei(giga mai scump decat msi)?

Răspuns Câştigător
| SasukeCS2 a răspuns:

Pai Gigabyte are radiator si pe vrm din partea de sus si pentru SSD (deasupra slotului pentru placa video). Alege Gigabyte daca vrei ca SSD-ul sa performeze mai bine si daca vrei sa faci OverClock extrem. Daca vrei un OverClock mediu alege MSI si poti cumpara SSD M.2 cu radiator pe el.
P.S. Datorita radiatoarelor in plus care le are Gigabyte durata de viata a PC-ului va fi mai mare fata de MSI.

| Cerbul47 explică (pentru SasukeCS2):

Dar GIGABYTE Z390 UD ce zici de el?

| SasukeCS2 a răspuns (pentru Cerbul47):

La fel ca si celalat Gigabyte, decat ca nu are radioator pentru SSD M.2, deci va trebui SSD cu radiator din fabrica. E mai bun decat MSI oricum.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.bhphotovideo.com/......438187-REG

Asus e mai buna, in general cand e vorba de doi producatori de acelasi nivel, diferenta de pret indica, care e mai buna, nu e un EVGA care pot fi si de doua ori mai scumpi doar de dragul producatorului de top