| DanyxD97 a întrebat:

happy ce placa de baza si ce procesor ar fi bune pentru gaming? Sa mearga perfect la rezoluti full HD, a si sa fie compatibila 100% cu placa video NIVIDIA GeForce 7300/7200 GS si cam cat m-ar costa?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Machetuţă a răspuns:

Cu Nvidia Geforce 7300 Gs nu o sa-ti mearga niciodata full Hd bine. E destul de veche placa si parerea mea este ca nu se merita sa mai investeti in ea.

| DanyxD97 explică (pentru Machetuţă):

Bine, dar eu am intrebat altceva...astept mai mult pareri happy
P.S. am uitat sa zic ca dau funda la cel mai ajutator raspuns big grin

| Machetuţă a răspuns (pentru DanyxD97):

Stiu ce ai intrebat. Dar tu ai specificat "sa mearga perfect la rezolutii full HD", iar eu iti spun ca nu poti realiza asa ceva cu un 7300 gs. Si daca iti recomandam ceva componente si tu cumparai, observai ca nu functioneaza cum ti-ai dorit tu, si apoi eu eram de vina ca te-am sfatuit prost. In fine, faci cum doresti. O zi buna happy

| DanyxD97 explică (pentru Machetuţă):

Poate am exagerat laughing cu rezolutie full HD...in fine atunci ce placa imi rezcomanzi si ce procesor pentru gaming, dar imi trebuie si o placa de baza mai puternica decat NF61S-M2A acesta nu e pentru gaming... tinand cont ca e platforma AMD si parerea mea e ca AMD nu stiu bune pentru asa ceva..deci tu ce imi recomanzi? happy