| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU, ce placa video mai tunata pot pune langa un i5 750?
Sau macar una de vreo 400-500 lei second hand.
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce va chinuiti voi cu petarde second hand si antice? https://www.emag.ro/......DK9LQBMBM/
Si nu o sa ai asa bottleneck mare: https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-750/Radeon_RX_550/0cs0YFf2/4/100
Trebuie sa ai 8GB de RAM pentru a se misca bine

| Skarr a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa dai 500 lei pe jafu ala de placa. Eu am luat rx 580 cu garantie la 500 lei pe olx.

| xGamerZ212 explică (pentru anonim_4396):

Peerfeeect,mersi fain, banuiesc ca nu are alimentare separata nu
?

| xGamerZ212 explică (pentru Skarr):

Hmm..ai luat bine

| Skarr a răspuns (pentru xGamerZ212):

Vezi ca un rx 560 ar merge mai bine. Ca La 570 cred ca faci bottleneck dar ar merge si un rx 570 daca gasesti si vrei sa te bagi pe olx. Dar incearca sa gasesti cu garantie daca poti. Nu lua rx 550 e un jaf de placa. Nu merita mai ales 500 lei. Ia macar rx 560

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Skarr):

Si eu tot Rx 580 am pe 4GB dar e luata noua. 550 am dat pe ea acum ceva vreme. Nu-i mare diferenta... bine, acum pretul poate e mai mare pe eMAG cine stie.

| NLS a răspuns:

Si eu as alege tot RX 550,

sau GTX 950
GTX 960 4GB
GTX 1050
(in cazul celor 2 din urma va exista putin bottleneck la unele titluri, dar in limite acceptabile).