| anonim_4396 a întrebat:

cei care va pricepeti la televizoare si 3D ajutati-ma si pe mine aici. Eu am acest tv

http://www.sony.co.in/product/kdl-32hx750

faza e ca vreau sa vad filme in 3D dar nu stiu ce ochelari sa caut/cumpar. adica cum se numesc, nu vreau sa iau o pereche si sa trag teapa. pe acea pagina mai jos imi arata ca pot vedea 3D arata si o pereche de ochelari dar de unde sa stiu eu cum se numesc. parca as citi in stele. cei care stiu sau au ziceti-mi si mie, m-am uitat si pe google, dar toti la fel, "iti trebuie ochelari" dar despteptii nu zic si de care. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Tv-ul ala e un tv 3d activ, deci ai nevoie de ochelari 3d activi(e de preferat sa fie tot Sony dar nu e regula). http://bit.ly/1joAm2n

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Am gresit putin, al meu e KDL- 32ex521, acolo am vazut ca are doar 32ex520(in dreapta sus la modele, la site ma refer), dar nu e ca al meu. m-am uitat pe google sa vad, e activ si pasiv tipurile de ochelari, dar la al meu am cautat pe 10 site-uri si nici un idiot nu imi zice.
cumva la Sony merg numai cele "activ" sau nu? ca habar nu am, mersi

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

De obicei cand la model e o diferenta atat de mica difera o specificatie minora. Iar diferenta de la un 3d activ la un 3d pasiv e destul de mare. Vezi daca e precizat si prin manuale la tv sau ceva in setari, insa eu cred ca aia o sa fie ok si in cazul tau(activi). Ia de la eMAG, daca nu sunt buni, desi nu cred, ai 30 de zile sa ii returnezi si primesti banii inapoi.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

O sa cumpar de pe amazon ca sunt in Italia laughing, oricum si aia imi plac, in caz de nu e bine ceva ii pot schimba. oricum mersi mult