| AngelOfPain a întrebat:

cine are un router wireless D-link DIR 600?
Cine imi poate spune daca este compatibil cu windows xp? Si daca merge cu cablu de RDS?
Dau funda+ vot! 111

Răspuns Câştigător
| Andutu21 a răspuns:

Este compatibil cu orice.Am tot Dir-600 pe RDS se instaleaza foarte usor, vine cu suruburi daca vrei sa il prinzi in perete mai vine cu un suport daca vrei sa il ti in picioare si nu culcat.Pe langa ca propaga internet pe undele radio( wireless) mai poti conecta prin cablu inca 4 calculatoare. Daca ai desktop iti trebuie placa de retea wireless daca nu ai o sa trebuiasca sa il conectezi tot prin cablu, vine deja in pachet cu un cablu de retea, si wireless-ul iti ramane pentru alte device-uri. Daca ai laptop s-ar putea sa ai sigur wireless mai toate laptop-urile vin cu wireless acum.Ma cam indoiesc ca o sa-ti vina cineva de la RDS sa stea sati configureze tie un amarat de router, in plus e foarte usor ai si CD pur si simplul bagi cablul de la RDS, faci conexiunea PPoe la router ca si in calculator, setezi reteaua wireless cu parola sa nu intre toti si gata.

3 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

Salut,AngelOfPain,si eu detin acest router,(nu e de la RDS, dar euu acolo sunt abonat cu 100mb/s), am Windows XP SP 3 fabricat in 2010, aproape cea mai noua versiune, dar nu conteaza asta.Merge cablul RDS. Daca vrei, poti chema pe cineva de la RDS sa te ajute.Bafta! Hai SalooOthappy

| Skaner a răspuns:

Orice router merge cu orice configuratie precum si orice cablu merge cu orice router si PC si orice PC merge cu orice cablu de net si cu orice router!

| AngelOfPain explică (pentru Skaner):

Deci cu alte cuvinte este compatibil cu windows xp. Exista vreun test online care sa imi spuna daca pc meu e compatibil cu wireless(am inteles ca trebuie sa indeplinesti anumite conditii sau sunt doar mituri?