| VladGH a întrebat:

cine imi da niste sfaturi, vreau doar sfaturi cu experiente. Vreau sa inregistrez ceia ce cant, adica pun melodia si sa cant cu voce, dar vreau ceva mai profesional. Ca pentru un incepator ce sistema imi propuneti, cine imi da o lista cu cele necesate? Sau macar dati-mi o adresa ceva de forum unde as putea sa ma informez. Ms. Am o funda.

6 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Microfon (daca ai bani unul de studio)+Un pc cu Audacity (e gratis!) si vezi tutoriale pe youtube

| VladGH explică (pentru DANI_1590):

Altceva nu mai trebuie? de ex un mixer

| DANI_1590 a răspuns (pentru VladGH):

Deja intri in profesionale dar daca vrei un program si mai bun care e si live+instrimente si orice fel de mixer cumpara ableton.Nu ca nu ai putea la fel de usor si cu Audacity cu filtre

| VladGH explică (pentru DANI_1590):

Adica fac rost de acest program sinu voi avea nevoie de un mixer care se conecteaza la calculator?

| VladGH explică (pentru VladGH):

Eu ma gindeam la o asa sistema: microfon conectat la mixer si mixer conectat la calculator, sa fie mai calitativ

| DANI_1590 a răspuns (pentru VladGH):

Programele au mixer virtual integrat.Pentru inceput e chiar bun.