| anonim_4396 a întrebat:

Cred că am fost hack-uit deoarece acum ceva timp (anul trecut) am deschis Google-ul pentru a sta putin pe net si gasesc in New Tab jos un site ciudat pe care nu imi amintesc sa fii intrat.Eu ma gandeam dacă să intru sau nu si până la urmă am intrat şi după am ieşit.PC-ul mergea greu aşa că m-am gândit că nu era sigur asa că mi-am descarcat malwarbytes (Am Avira si Malwarebytes) şi după era curat, mergea ca uns.Recent am descoperit că poţi vedea dacă cineva ma hack-uit prin cmd si dacă vad ESTABLISHED nu e prea bine si am vazut destule ESTABLISHED-uri aşa că am mers in Task Manager si am dezactivat de acolo chrome-ul(chrome are probleme), dar de fiecare dată cand deschid PC-ul se reporneste si aseară era o problemă cu chrome-ul din TaskBar, ceva virus nu m-a lasat sa il deschid şi am folosit chrome-ul de pe desktop care nu e acelaşi.Am schimbat parola, fac scanari zilnice, dar nu ma simt in siguranta, vreau sa il scot permanent. Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Nu cred sa-ti dau cel mai bun raspuns dar iti dau unul care te v-a scapa de multe probleme pe viitor.Cauta in cercul de cunostinte,prieteni,cineva de incredere, eventual si un specialist platit daca nu se poate altfel(dar unul cu recomandari, nu oricine) si cand ai timp mai mult la dispozitie, cheama-l sa intre el in PC sa vada ce are, iar tu stai langa el(eventual poti incerca sa inregistrezi ceea ce face) si roaga-l sa-ti explice ceea ce a descoperit si care sunt solutiile pe care le aplica.Astfel pe viitor vei economisi ceva banuti, timp pierdut si te vei alege si cu niste informatii utile.Sa incerci sa-l tratezi pe PC dupa ureche este sinonim cu a te trata tu numai cu leacuri babesti.Succes in alegerile facute.