| DeyCj a întrebat:

Salut TPU
Credeți că o placă video Pny Nvidia Quadro NVS 300 512 mb/64 biţi s-ar descurca mai bine în randări grafice, editare foto/audio/video şi virtualizare sisteme de operare sub un alt sistem de operare decât un Zotac Nvidia Gforce 9800 GT 1 Gb/128 biţi?
Mă interesează viteza de lucru reală la activități de genul ăsta nu comparații după performanțe.
Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Eu unul nu cred asa ceva, GeForce 9800 GT este mai bun.

| VladyXR a răspuns:

Atat ti-a luat sa gandesti? Quadro e pentru servere rendering editing 2x monitors heavy, mergi fara probleme.

| DeyCj explică (pentru VladyXR):

Întrebam că nu eram 100% sigur şi nici nu am de gând să arunc 600 Ron degeaba pe un GPU ce face performanța ca una second de 120 RON cum e zotac-ul ăsta.Mersi de răspuns. happy