| N3v3rQ a întrebat:

cum as putea sa deschid o baza de date? Adica, cu notepad nu merge...ex, baza de date de la mt2ro cum sa o deschid? Ce program as putea folosi?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Deschide cu Notepad ++, copiaza primele caractere de la inceputul fisierului si apoi paste pe google sa vezi tipul bazei de date.

Dupa ce ai vazut tipul bazei de date, apoi te uiti pe net cu ce aplicatii poti sa o deschizi.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce format are

| Admunssen a răspuns:

Tot ce este cu extensia.db sau.dbf se poate deschide cu Excel dar nu vezi chiar tot.

| Cine_Oare_1997 a răspuns:

Incearca cu notepad+

| Squerill a răspuns:

Ca sa deschizi o baza de date trebuie sa intri pe phpmyadmin.com si sa te conectezi pe cont, apoi ai nevoie de un program.
Funda?