| RayM3 a întrebat:

Cum as putea sa-mi inregistrez vocea la microfon si sa fie clara? Adica vreau sa fac ceva in gen "Satana Cartoons", sa-mi pun vocea mea la desene si sa se auda clar.Sau exista ceva special de inregistrat?

Astept un raspuns faaast.Thanks happy

Răspuns Câştigător
| Osirius a răspuns:

In afara de microfonul foarte bun necesar unei inregistrari clare, mai poti folosi Audacity (free), un program foarte intuitiv si folositor pentru inregistrat, taiat, adaugat, modificat sunete.

| RayM3 explică (pentru Osirius):

Oke, mersi mult de ajutorwinking

6 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da,microfoanele de inalta calitate, lavalierele si mai multe din gama asta.
Poti sa te duci la un magazin de specialitate si sa te interesezi exact.
Peace!

| AgentBomboana007 a răspuns:

Microfoanele de buna calitate sunt cele mai bune. acum mai conteaza si celelalte instrumente

| Osirius a răspuns:

Da, exista un dispozitiv foarte special cu care se inregistreaza sunete. El se numeste microfon. E de preferat sa ai unul de calitate buna (mai scump) pentru sunet foarte clar.

| RayM3 explică (pentru Osirius):

Oke laughing...si mi-ar trebui un program anume thinking

| almirock a răspuns:

Un reportofon digital ar fi o idee bună happy