| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac ca la pc cand scriu un cuvant fie in mess sau in orice alt program, sa imi scrie de exemplu asa "Acasa" cu litera mare la inceput straight face fara sa apas eu Caps Lock happy. Funda la cel mai bun raspuns!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Timberged a răspuns:

Functia asta se numeste "autocorrect" si este specifica procsoarelor de text. Nu exista la nivel de sistem de operare, deci nu are cum sa fie valabila pentru toate programele. Eventual ar putea exista vreun plugin pentru messenger, skype etc care sa faca asta. Cauta "autocorrect messenger" + eventual "plugin" si vezi daca gasesti ceva...si vezi sa nu-ti umpli calculatorul de spyware cu ocazia asta happy. Sint programe care fac tot felul de chestii dar iti mai instaleaza si virusi si toolbar-uri si fel de fel de trasnai si-ti faci calculatorul muci.

| Sofer a răspuns (pentru Timberged):

M-am lamurit laughing ca nu am gasit nimic deci raman tot la shift +litera laughing.

4 răspunsuri:
| bumtzbumtz a răspuns:

Apesi pe Shift+litera.

| BCosmin14 a răspuns:

Ti tasta "Shift" apasata! happy

| Doarefericireasiiubirea a răspuns:

Shift+litera...