| vladuss09 a întrebat:

Cum pot afla parola de la administraotr sau sa o schimb. Am windos XP Profesional si vreau sa stiu cum pot sa aflu/sterg/schimb parola de la administrator. Pe pc am un user si daca dau "ctrl+alt+Dell" si scriu sus administrator si dau enter ma logheaza sau ma loga pana a fost parola.
Prima data l-am parolat eu dar afland parintii mei cu ma loghez eu pe PC l-au parolat si imediat au sters parola initala pusa de mine. In 2 minute a fost gata tot si au inlocuit-o cu una noua.

Nu stiu daca ati prins ideea, dar vreau sa aflu/sterg/inlocuiesc parola de la administrator.

P.S. Postati doar cei care stiti intr-un mod simplu si eficent si sa nu vad tot felul de "daca te cearta parinitii.../mai bine vb cu ei..." ca asa nu o sa se intmple.

CINE MA AJUTA PRIMESTE FUNDA LA ACEASTA INTREBARE SI LA TOATE CELELALATE ALE MELE CARE NU AM DECLARAT INCA UN CASTIGATOR (la celalelate intrebari nu mai am nevoie de un raspuns)

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/resetare-parola-administrator-in-windows/

Mai sunt si alte metode, cauta pe net!

| vladuss09 explică (pentru K0sti):

MULTUMESC MULT! SA TRAIESTI 1000 de ani fara reparatii laughing)) (y)

| K0sti a răspuns (pentru vladuss09):

happy Si tu!

5 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Start, Control panel, User accounts, User accounts, iti alegi userul si apoi iti apare o lista din care alegi change password sau poti sa iti faci unul nou la care sa pui parola ta

| preplay a răspuns:

Ma intra in Control Panel si ai acolo User Accounts si iti creiezi altu nou si nu pui parola sau pui. FUNDA?

| vladuss09 explică (pentru preplay):

Nu asa ma...:l am si eu habar de calculatoare si nu sunt in halul ala, dar cred ca tu esi mai praf ca mine si ai postat si tu numa asa :l. Dc ai postat daca nu sti? Contul administrator nu il gasesti in control panel :l

IDEM Halluciogen