| Florin_Leca_1973 a întrebat:

Cum pot formata un card MicroSD pe un Nokia 6300i?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Din meniul telefonului! Ai acolo optiune pentru asa ceva!

| Florin_Leca_1973 explică (pentru K0sti):

Mie nu imi apare!

| K0sti a răspuns (pentru Florin_Leca_1973):

Caut-o bine! Nu stiu unde e exact la modelul asta, dar toate telefoanele care au card, au si optiune de formatare!

4 răspunsuri:
| Kennedy97 a răspuns:

Ai cablu de date/adaptor? Daca nu,cumpara-ti. Daca da, conecteaza cablul de date/adaptorul cu calculatorul. O sa iti apara ceva pe ecran. Dai X, intri in My Computer, si o sa iti apara undeva acolo partitia telefonului tau. Dai click dreapta si ai formatare. Dai acolo undeva sa fie pe FAT32, nu pe altceva. Si dai "Format". O alta varianta e urmatoarea: intri in "galerie", unde iti apare cardul, DAR NU INTRI IN EL! Dai la "optiuni", si ai undeva "formatare card" sau ceva de genul. Dai acolo si dai "OK". Asta-i tot!

| 98Mihăiță98 a răspuns:

Pai iei cardul il bai intr-un adaptor apoi in calculator si ii dai format happy funditasmug