| Den1470 a întrebat:

cum pot sa imi intalez mai multi RAM in calculator?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai pui o placuta cu memorie RAM.

| Fatayou a răspuns:

Nu se poate! Asa a fost conceput calculatorul de creator.Si eu as vrea sa am mai multi RAM, dar e imposibil.

| ady1o a răspuns:

Il desfaci si te uiti in el pe placa de baza daca mai are slot pentru ram, ii cumperi o placuta de ram si o pui acolo, simplu de numa. happy

| Den1470 explică (pentru ady1o):

Pai da si nu trebuie instalati sau ceva de genu?

| SouLIce a răspuns:

Cumperi o placuta de ram atentie daca placa de baza suporta ddr3 cumperi o placuta de ram ddr3
Nu poti pune memorie ddr2 pe o placa de baza care suporta dd3 sau invers
https://www.youtube.com/watch?v=sFNOWUddJsg
uite si un video care te va ajuta

| Den1470 explică (pentru SouLIce):

Ok,mersi,dar cum stiu daca placa de baza suporta ddr3 sau ddr2?

| SouLIce a răspuns (pentru Den1470):

Descarca cpu-z dupa ce il instalezi dai la mainboard si vezi acolo denumirea placi de baza dupa cauti pe google si vezi daca suporta ddr2 sau 3

| veselie a răspuns:

Viziteaza www.downloadmoreram.com si alege cati rami vrei sa descarci 1, 2 sau 4 gb

| LilTunechi a răspuns:

Vezi daca ai slot pentru inca unul si iti cumperi de la magazin deschizi pcu il scoti inainte din priza si motnezi ramul in locul indicat acolo... dupa care pornesti calculatorulbig grin

| Ionutz_Maryan_1997 a răspuns:

RAM-ul este o parte din pc, e cum ai zice cum pot sa imi intalez mai multi GHz la placa de baza......concluzia:cumpara RAM mai mare de pe net sau din magazin