| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa setez calculatorul sa foloseasca mai mult din puterea la procesor. Am observat ca atunci cand pornesc ex:After Effects dureaza vreo 30 de secunde, dar cand deschid Task Manager-ul vad ca, calculatorul foloseste cam 15% din procesor. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Pai cand deschizi Task, te pui in bara si automat nemaifiind in joc procesoru numai lucreaza la aceeasi putere ca atunci cand esti in joc lasa-l asa cum a fost setat din fabrica ca daca setezi sa-l folosesti peste cate e el programat risti sal arzi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca de 15% are nevoie? de ce ai vrea sa foloseasca mai mult din procesor?