| ISOtech a întrebat:

big grin.As avea si eu o mica problema...imi place informatica(as vrea sa devin programator)deci automat trebuie sa ma duc la un profil mate-info insa problema este k la mate nu sunt de 10 ci sa zicem de 8.Mai exact imi place informatica insa nu sunt bun la mate.Voi ce credeti asta, m-ar impiedica mult?

4 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Da te-ar impiedica. Si eu sunt in aceeasi situatie big grin. Ideea e ca daca nu poti trage de mate nu faci nimic la info. La info nu faci ce faci tu acasa gen ma uit pe net caut aia instalez windowsul etc. Acolo inveti programare si incepi cu algoritmi. In alte cuvinte, info este o matematica mai complicata. Oricum eu te sfatuiesc sa face pregatire la mate daca iti permiti(si sa ii zici sa iti dea de lucru la profa) sau sa te pui cu burta pe carte.

Răspuns utilizator avertizat
| Whittyfluffy a răspuns:

E bine si la mate'info dar e greu! Si nu trebuie sa fi de 10 trebuie sa ai habar de matematica putin, uite si eu stiu la mate de 6-7, si ma pricep la informatica foarte binehappy eu zic sa te duci la mate info.Dar ar mai fi o varianta poti face ce liceu vrei tu si dupa dai la facultate ceva de informatica, nu stiu! Dar e bine si asa!

| al3xander a răspuns (pentru Whittyfluffy):

Depinde in ce te pricepi tu la informatica. de exemplu daca vrei sa faci un grafic in programare stii sa-l faci? asta inseamna sa stii si informatica si matematica