| Nastasa_Robert_1999 a întrebat:

daca conectez un prelungitor la alt prepungitor care este intr-o priza de 220v
poate sa ia foc daca folosesc pcul intr-un prelungitor si in cealalta (sursa de energie pentru a doua) tvul si poate un telefon la incarcat?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Nicio sansa. Consumul este foarte mic.Prelungitoarele in general sunt concepute pentru 2500W.

Laptopul are un consum in jur de 80W, incarcatorul de telefon in jur de 10W tv-ul in jur de 120W.

| Nastasa_Robert_1999 explică (pentru Digikey):

Eu am unitate si monitor

| Digikey a răspuns (pentru Nastasa_Robert_1999):

Unitate 400W mediu monitor undeva la 80W.