| Pitbullllll a întrebat:

Daca un laptop cu windows 7 nu are conexiune bluetooth si instalez windows 10 e posibil sa poata functiona bluetooth-ul?

6 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Salut! Nu. Din cate stiu, bluetooth-ul e un fel de dispozitiv, nu vreo aplicatie.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa ai adaptor bluetooth in laptop, este de forma unui adaptor de retea(daca nici asta nu stii cum arata e o placuta de aprox 2cm patrati cu un integrat pe el).

| dannyel86 a răspuns:

Pentru ca Bluetooth-ul sa se activeze, trebuie instalate driverele compatibile cu sistemul de operare (Win10 sau Windows7, dupa caz).
Daca laptopul nu are incorporata tehnologia Bluetooth, se poate pune extern, cu un Adaptor Bluetooth pe usb (denumit "dongle").

| flixbuster a răspuns:

Bluetooth functional necesita atat parte hardware cat si software. Daca modelul tau de laptop nu are in dotarea hardware Bluetooth, nici un OS din lume nu are ce sa faca sa functioneze din acest punct de vedere.

| Anghel_Silviu_Costel_1986 a răspuns:

Nu pentru ca bluetooth-ul e o funcție pe care trebuie să o aibă pc-ul nu windows-ul din cate stiu eu.

| RAY a răspuns (pentru Anghel_Silviu_Costel_1986):

Da,dar,probabil ca nu are driversul instalat, mai incearca uni sa puna win7 pe un laptop nou si nu gasesc drivere pentru win 7, desi daca pune win 10 e o probabilitate mai mare sa se instaleze si acel driver, recomand drive pack solution, iti gaseste orice driver, gratis https://drp.su/en