| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funa. nasul meu mi-a zis ca imi plateste abonament la o sala de sport, eu nu sunt inca hotarat, trebuie sa stiu ce regim alimentar si ce am de facut in timpul liber, daca ma las de sala ma fac iar de 2 tone? pe mine nu ma deranjeaza sa ma duc la sala, arat mai "sexy" fara burta dar in timul liber am multe alte lucruri importante de facut, cat despre regim eu mananc de 2 ori pe zi : dimineata la 6 si seara la 5 si nici atunci nu mananc mult. am 14 ani si 70 - 80 Kg. scuzati categoria dar este cea mai accesata

1 răspuns:
| valy_9268 a răspuns:

Pai trebuie sa mananci multa carne daca vrei sa pui muschi si nu grasime, mananca foarte multa carne, de multe ori pe zi, dar asta daca mergi la sala, daca nu mergi nu manca asa mult ca te vei ingrasa, daca tragi de fiare nu te ingrasi, toate proteinele din carne se transforma in muschi, nu in grasime daca tragi de fiare! Da cei important, mananca, si multe alimente proteice, nu calorice, lapte, branza, oua, carne, evita dulciurile si sucurile cu orice pret! pentru rezultate mai mari du-te la farmacie si cumpara un borcan de proteine, masiv mas, extrem mas, depinde ce vrei, si dupa antrenament, cam dur, fai un fel de bautora din proteinele alea, pune doua masuri de praf intr-o jumate de litru de apa, sau lapte, amesteca bine si beal, asta-i tot!