| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda. am o problema la internet. aproape orice pagina as accesa orice browser imi da aceiasi eroare : " nu se poate efectua legatura cu siteul ________ Auntentic, problema poate fi cauzata de criptarea ssl folosita in mod necorespunzator sau un hacker incearca sa falsifice pagina originala ". pe internet explorer ma lasa sa accesez acea pagina dar pe alte browsere nu imi da voie deloc. e complet blocat pana si pe TPU imi da aceasta eroare, pe YouTube, Google, Facebook etc. pagini ca yaho mail sau maps.google.ro se afiseaza incorect ( numai scrisul dar si acela imprastiat pe tot ecranul ). am Windows XP SP3. ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erorile care semnalează asocierea incorectă de fişiere SSL pot fi un simptom al altor probleme de fond ale sistemului de operare Windows. Este recomandat să scanezi fişierul registry al Windows-ului pentru a găsi asocieri de fişiere nevalide.

| LoveIsLove4Ever explică:

Imi pare rau, nu dau funda, problema era din BIOS, data si ora erau incorecte.

| MilkyWAY3027 a răspuns:

Asta am patit si eu aseara (tot asa paginile aratau aiurea, ba nu se incarca imaginile) dar am folosit Complete Internet Repair http://www.softpedia.com/......pair.shtml si am rezolvat, uite aici cum arata. http://www.softpedia.com/......77362.html Poti bifa doar unde scrie "Repair SSL...'' (eu le-am bifat pe toate, dar a trebuit dupa aceia sa-mi completez Ip-urile fiindca le-a resetat iar eu le-am aveam puse pe manual)