| mihay198722 a întrebat:

dau funda celui care ma ajuta la problema asta...am o unitate HP compaq p4 model d530 cmt,procesor Intel p 2, 80ghz,memorii ram peste 2g.hard de 160gb.am in el placa video nVIDIA gforce fx5500 de 256mb pe ddr1 agp...intrebarea e ca pot sa schimb placa video si sa pun una pe ddr 2 de 512 mb sau chiar mai mare? am incercat cu o placa video de 256mb pe ddr2 dar nu intra in slot

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Placa noua pe agp nu gasesti mai buna decat ce ai. Poti sa gasesti eventual ceva ca asta, dar sunt sh si nu ai nici o garantie ca nu iti crapa intr-o luna 2, 1 an, etc.
Sunt tehnologii vechi.
http://www.okazii.ro/......a139300387
Eu as zice sa cauti sa iei un sistem nou, daca poti. Ai rabdare, strangi bani si poti sa il iei si pe bucati. Luna asta placa de baza, luna viit carcasa+sursa si tot asa.

| mihay198722 explică (pentru Korrawi):

Aha mersi mult korrawi, dar daca gasesc merge pe placa mea de baza nu? nu o sa am probleme?

| Korrawi a răspuns (pentru mihay198722):

Da, cat timp e pe AGP, ar trebui sa mearga, in principiu. Cel mai sigur e sa testezi, daca poti, pe sistemul tau.

8 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

80ghz? dar cum e posibil?

| mihay198722 explică (pentru CinevaNou):

Am scris pentium 4 si procesor de 2, 80 ghz

| CoL00SaL a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii daca ai slot PCI-e 2.0 sau 3. 0x16...

| Romaniamafia a răspuns:

Verifica ce slot este PCI-E sau AGP.Ce placa de baza ai?