| AndreiAndrei89 a întrebat:

De 2-3 zile imi merg in reluare videoclipurile si se aud ciudat and dau pe fullscreen.Pe youtube merge bine ca mai umblu la accelerarea de hardware si il mai pacalesc dar la altele de exemplu twitch, trilulilu imi merge in reluare si se aude ciuda.Aceasta problema o am de cand am umblatla proesor si l-am demontat pentru prima oara insa nu sunt sigur daca are legatura cu asta.Ieri l-am demontt si l-am pus iar si a mers bine toata ziua imi mergeau videoclipurile perfect.In ciuda acestui fapt nu vad de ce ar merge un videolip greu din cauza procesorului cand mie imi merge bine calculatorul si jocurile.Am reinstala si Adobe flashul, am updatat si placa video si am incercat si alte chestii dar nu merge deloc. Aveti idee de la ce ar putea fi?

1 răspuns:
| Decicumzici a răspuns:

Esti al 6-lea pe lista TPU cu probleme de driver happy instaleaza-ti nvidiainspector si fa un printscreen la el, si arata jpeg-ul sa vad daca e problema de power state. Daca da, trebuie alt driver, multe sunt instabile, adica au buguri (multe le trimit asa netestate in beta phase - multi au raportat asta pe net). Mie de exemplu mi s-a stricat power state pentru ca faceam unstable oveclock mult, am reparat cu alt driver inferior ca versiune si stabil. Chestia e ca sunt vreo 8 power states la placa video si el schimba automat intre ele, cand se buleste driverul nu mai stie ce sa faca si intra aiurea in ele, daca sta la max power in p12(care p12 e relanti) se va incalzi puternic. Daca e la p0(max state) si clocul e la minim va arata artefacte sau nu merg jocuri/filme. E complicat merita sa arati un jpeg poate te pot ajuta.