| doKKz a întrebat:

De cand mi-am cumparat router, de fiecare data cand descarc ceva, netul imi merge foarte prost.
Viteza de descarcare e super buna dar daca descarc ceva mare si trebuie sa astept, in timpul acela eu nu pot nici sa ma uit pe youtube pentru ca nu mi se incarca paginile. Daca opresc descarcarea, totul merge perfect.
Inainte sa imi iau router, aveam direct cablul principal in PC, si nu aveam nicio problema cu descarcarea.
Aveti idei?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Limiteaza viteza de download ca sa nu faca figuri. Si eu am router si patesc la fel, daca torentez sau trag prin ftp/http cu viteza mare nu pot nici macar sa incarc un nenorocit de ziar online.

2 răspunsuri:
| StefanAlexandru1427 a răspuns:

E normal sa faca asa... incearca sa le folosesti pe rand. Cand le folosesti pe amandoua in acelasi timp viteza net-ului se imparte la ambele device-uri.