| Drack550 a întrebat:

Am o problema pe calculator uneori nu mi se incarca paginile de internet sau se incarca dar dureaza intre 2-5 min, dar am si zile in care imi merge binisor nu stiu care ar putea fi problema.Inca ceva sa va zic daca de exemplu intru pe laptop netul imi merge perfect oricand chiar si atunci cand nu-mi merge pe PC am net prin cablu de la RDS-RCS de 100MBl.Antivirus am Nod32 5.De la ce ar putea fi? Daca pe laptop imi merge tot timpul iar pe PC uneori.Tin sa va zic ca pe PC am schimbat de vreo 3 zile windowsu vazand ca persista problema si tot nimic.Ce as putea face? De la ce ar putea fi? Vreau cat mai multe raspunsuri dar fara raspunsuri de genu suna la firma cu netul...Dau funda la cel mai bun raspuns si voturi. Multumesc mult astept raspunsuri cat mai repede daca mai aveti nevoie de anumite detalii scrieti-mi mai in jos.
Va rog cei care nu ma puteti ajuta mai bine nu postati mesaj.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Traficul pe net este uneori greoi, alteori nu.
Cere asistență tehnică la firma la care ai netul.
Pa, pa.

| ZendyTeam a răspuns:

Conteaza mult si ce configuratie are pc-ul tau.
Windowsul poate este "praf" incearca sa il optimizezi, sa ii faci o mentenanta.

Eventual dai add Id zendyteam si poate reusesc sa iti rezolv problema prin team viewer.

Stima Zendy.

| Adriankuala a răspuns:

Verifica placa wi-fi daca este conectat fara fire vezi jos in dreapa dai sa caute si sa rezolve singur problemele vezi daca gaseste ceva cand faci testul asta ai grija sa nu fie nici un calculator conectat intri in start si dai run iar apoi cmd pe asta il deschizi cu privilegii de administrator si scrii in consola ipconfig vezi cate placi de retea ai acolo si daca cineva se conecteaza la routeru tau in nestire pe urma in aceiasi consola scrii ipconfig /renew asa iti vei reimposta toate placile wirelles asta daca nu se reimposteaza singura cand o sa-si caute problema singur

| Drack550 explică (pentru Adriankuala):

Am facut nu-s mai multe placi.

| danutzablondutza98 a răspuns:

Reformateaza-l