| PufuletiMov a întrebat:

de cateva zile am un router wi-fi tp-link tl wr1042nd eu zic ca l-am configurat ok, adica m-am uitat si la ceva tutoriale pe net dupa ce l-am configurat sa vad daca e bine. si era perfect, acum nu pot sa spun ca-s as la asa ceva dar am o problema cu el
imi blocheaza pc-ul si nu stiu de ce prima data m-am gandit ca pc-ul meu ii de vina, dar scotand firu de la net din router si bagat in unitate nu mai am probleme pc-ul merge perfect e cum bag firu de la net in router poc merge ce merge si mi blocheaza pc-ul nu mai pot face nimic decat sa dau restart si sa fac asta ori de cate ori routeru imi blocheaza pc-ul

daca aveti ceva sfaturi sugestii sunt bine venite
app daca este important am net de rds 200 mb

6 răspunsuri:
| PufuletiMov explică:

Toate problemele pe care le-am intampinat au fost din cauza placii de retea de pe placa de baza, a trebuit sa-mi cumpar o placa de retea noua, cu aceasta modemul functioneaza perfect, ceea ce inseamna ca nu-mi blocheaza pc-ul

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Poate fi de la placa Wirless daca ai asa pe Computer.
Ti-as sugera sa dai un restart la router, sa faci configuratia de la 0.

| PufuletiMov explică (pentru helpfriends):

Placa wireless n-am la pcbig grin da o sa incerc sa fac si astahappy

| PufuletiMov explică (pentru PufuletiMov):

Wireless (TPU ii de vinalaughing )

| NaturalLl a răspuns:

Pai asa imi face si mie...Pe PC cu routter wireless TP-Link nu merge, dar pe laptop, tableta si telefon imi merge.

| K0sti a răspuns (pentru NaturalLl):

Si ce concluzie ai tras de aici?