| AlexAttac a întrebat:

De ceva timp cand pornesc pc-ul se aud coolerele, ledurile se aprind, totul pare a fi normal doar ca monitorul nu mai porneste.
Parca nimic nu sa intampalt
Nu am simtit miros de ars sau vazut lichid in unitate.
Placa video este integrata.
Am remarcat aceasta problema intr-o zi cand voiam sa vad un film pe pc.
Mie nu imi scoate niciun sunet cand il pornesc, dar nici cand mergea nu imi facea ca la altii beep-ul acela scurt, si cred ca din cauza ca am placa video integrata.
Am incer cat monitorul la alt pc, si merge ok.
De la ce sa fie?
DAu funda celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Sunt mai multe posibilitati.
E bine sa ai si piese de schimb sa depistezi repede sursa.
Fa-ti rost de un speaker si asa iti dai seama daca e totul in regula.
Daca nu se aude beep-ul nici cu speaker, e o problema hardware.
Faptul ca se aud coolerele nu e o motivatie, ele merg si de ai avea cpu-ul ars!

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Alex

Daca il ai de mult s-a depus praful, du-l la un service spune-le sa ti-l curete complet de praf si daca e nevoie sa schimbi pasta termo-conductoare.
Placa video integrata nu are legatura, daca zici ca urmareai un film cel mai probabil HDD-ul e de vina. Daca intampini probleme si dupa curatare, anunta-ma.

Cu stima, AfroB.

| Danciu821 a răspuns:

Mai bine il duci intr-un servis pentru calculatoare. Pentru ca are probleme.