| marius6543 a întrebat:

de ceva vreme nu imi mai merge monitorul. Il pornesc, se vede intunecat vreo 2 secunde apoi se face negru de tot... daca il tot sting si re-aprind tot asa face straight face. Solutii?

Funda.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Mai bine iti cumperi alt monitori sau testezi daca si pe altul face la fel. Daca nu inseamna ca e de la monitor. Dupa un timp se duce si monitorul nu resita la infinit.

| marius6543 explică (pentru T0T):

A fost de la monitor, mersi.

3 răspunsuri:
| mary_1175 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu placa video... dul la un service,

| T4zu a răspuns:

Sunt 2 solutii probabile.
1. Monitorul este defect (posibil sa se fi umflat condensatorii din el), cineva a patit tot la fel;
2. Placa video fie s-a miscat din slot sau cablul de alimentare sau cel mai nasol s-a ars.