| Alexcan5 a întrebat:

De curand am instalat windows 7 professional n si cand incerc sa deschid niste jocuri de exemplu League of Legends sau nfs Most wanted. Mi se face ecranul albastru si se restarteaza. Ce pot face?(

Răspuns Câştigător
| georgedanielc a răspuns:

Este bun dar cred ca nu ai driverele curate s-ar putea sa fie virusate sau vreun fisier sters de antivirus

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În acel blue screen ce cod îți dă? Codul acela e cheia întrebării tale.Este un program cu care poți vedea codurile de la blue screen-uri și poartă numele de Blue scree viwer.
Cauze probabile:
Hardware insuficient pentru a rula cum trebuie(nu ca(și) lumea) Wingozu lu gates.
Ai procurat sistemul de operare din surse în gen site-ul - minune pe care toți vreți invitații(minunilor pline de malware iar din cauza ăstora se umple netul de malware) adică nesigure și chiar nocive, de unde și rezultatul ca lipsește vreun fișier de sistem(un Dll e suficient).
Succes

| Tonita a răspuns:

Eu patesc asta cand intru pe net si am mai multe programe deschise este de LA placa video

| Rapper96 a răspuns:

Http://signup.leagueoflegends.com/? ref=50ea3c5c02769113294780

| georgedanielc a răspuns:

Sa inteleg ca in rest filme si alte clipuri, vezi? daca da inseamna ca placa video nu are drivar

| Alexcan5 explică (pentru georgedanielc):

Se vad foarte clar iar placa video e instalata.Si am citit pe un forum despre directx si tot la fel...

| georgedanielc a răspuns:

Nu iti duce procesorul

| Alexcan5 explică (pentru georgedanielc):

Dual-core CPU e5700 3.00GHZ nu e bun?

| georgedanielc a răspuns (pentru Alexcan5):

Este bun dar cred ca nu ai driverele curate s-ar putea sa fie virusate sau vreun fisier sters de antivirus

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Trebuie sa iti faci setarile PC-ului pentru W7.

| Alexcan5 explică:

Am instalat si placa video si DirectX pentru w7 iar filmele se fad foarte clar setarile pc-ului nu stiu cum sa le fac...