| TheRaul556 a întrebat:

Salut Tpu.De curând mi-am luat un difuzor de bass la subwoofer. Difuzorul are tweeter incorporat dar înaltele nu se aud pe difuzor, doar sunetul de bass.Cum aș putea face sã se audã și înaltele?
Ofer fundã.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ryder2005 a răspuns:

Nu stiu ce ar cauta un tweeter de inalte pe un difuzor de bass, dar cel mai probabil ca ai pe subwoofer un filtru de frecvente joase, ca de aia e subwoofer, care impiedica frecventele inalte. Astfel, tweeter-ul tau sau ce o fi, nu primeste semnal si implicit nu emite sunet.