| lica21 a întrebat:

De vreo 2 saptamani mi-am cumparat un router, totul e ok pana aici, la routerul meu pot sa ma conectez doar cu laptopul meu, adica nu ma pot conecta cu alte lucruri ( telefoane, tablete ), doar cu laptopul, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| LilTunechi a răspuns:

Problema este simpla dar grelutahee hee) este setat sa primeasca doar inca un dispozitiv adica laptopul...fiecare wireless are setat sa ofere wireless unui numar de dispozitive si la tine probabil este setat la 1 adica ori laptop ori tableta ori telefon DAR unul singur trebuie sa intri in setarile lui avansate si sa selectezi sa zicem 5 dispozitive...dar nu uita sa-l parolezi sa nu iti intre altii si sa-ti fure viteza si ocupe locurile disponibile wirelesuluibig grin

| lica21 explică (pentru LilTunechi):

Problema este urmatoarea laughing cum sa setez pe 5 dispozitive, intru la setari si de acolo ce sa fac? Ca eu nu le am cu astea sad

| LilTunechi a răspuns (pentru lica21):

Depinde foarte mult de la cine ai netul sau ce model de modem este nu am cum sa te ajut...fiecare model difera dar trebuie sa fie pe youtube...scrie modelul modemului si pariez ca vei gasi SAU citeste cartea lui primita se explica sigur acolobig grin