| paul55 a întrebat:

happy

Deci, cam de 1 luna PC-ul meu a inceput sa aiba din ce in ce mai mult lag, nu stiu dece.Memorie, recunosc ca in Disc C am putina memorie (19, 5 GO total, iar liberi am 1, 9 GO) iar in celalalte am multa memorie (63-63 GO total, iar liberi 55-49 GO)
Deci, revenind cu lagul, cum naiba sa fac ca pana se incarca net-u pe google cand il deschid dureaza cam 3-4 sec, uneori 5, dar nu numai la internet, la TOTUL!

FUNDA MARE LA CEL CARE MA AJUTA SA NU MAI AM LAG!

big grin

Răspuns Câştigător
| EU19 a răspuns:

3-4 sec pana deschide un browser e normal. Daca te referi la navigarea in pagina, atunci nu e normal decat daca ai un calculator slab.Memoria ramasa nu are absolut nicio treaba cu lagul. Eventual poti lua niste programe de curatare gen CCleaner.Sa il cureti putin de praf ar fi din nou o idee. Daca nu merge nimic reinstalezi sistemu de operare.
Daca ai putini rami bagi xp, daca ai peste 4gb bagi win7.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu ai lag din cauza ca nu spatiu pe HDD.
-dezinstaleaza si instaleaza ultima varianta de browser (nu e valabil daca folosesti IE)-Restart.
-dezinstaleaza si instaleaza(eventual o varianta mai noua) a driver-ului video.
Restart.
-descarca asta gratis, curata si fa o optimizare a sistemului:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| SasNetRomania a răspuns:

Intra in control penel, la remove programs si sterge ce nu folosesit implicit tolbalurile.
iei ccleaner si faci curat in pc.
daca problema persista iei un antivirus bun si il scanezi de virusi
daca nici asa nu merge reformateaza cu un sistem de operare bun si prima data pui un antivirus.

| Doctorfishadi a răspuns:

Fa o defragmentare la hdd, si descarca tune up utilities iti va face o curatare a sistemului de operare! Bafta si funda.

| paul55 explică:

Nici unul nu aveti dreptate in afara de cl care are funda! Ce reformatari ba frate ca n-am pc cu tub.Am cu plasma,(normal) am deja windows xp, si am sters programele(jocurile) inutile si mergea ca altceva.

Ps. Inainte sa raspunzi, citeste toata intrebarea, ca asta nu e lag de reformatare!

| MetfeXs a răspuns:

Formatezi pc-ul! Si pui windows xp sau 7.

| bogdan_4008 a răspuns:

Trebuie sa-ti reformatezi calculatorul, si dupa aia iti merge bine!
Atentie!
inainte sa reformatezi calculatorul salveaza ce iti trebuie de ex poze, filme, jocuri etc
Funda!big grin

| Surtea_Tudor_1998 a răspuns:

Incearca sa inchizi din programele inutile sau da-ti un backup

| BullyScoholarShip a răspuns:

Nu stiu funda
plss