| cllauddiuu a întrebat:

Detalii despre video pe YouTube.
Care este secretul vloggerilor?
De ex, cand posteaza un video, gen azi, data publicarii arata cu o zi inainte.
Gen postat azi, 29 aprilie, dar arata data publicarii 28 aprilie.
Am incercat sa-l tin pe privat si sa il fac public cu o zi dupa, arata data publicarii din ziua curenta, nu din ziua uploadului.
Am incercat cu "schedule upload", la fel, arata data publicarii din ziua uploadului.
Care este secretul?
Sa postez video acum si sa arate data publicarii in ziua in care va fi public?
Multumesc happy

4 răspunsuri:
| cllauddiuu explică:

Sper ca ati inteles.
Ex:
Vreau sa postez azi, sa fie public maine si maine sa arate data publicarii de azi.
Si ca un exemplu mai bun puteti vedea despre ce vorbesc la vlogurile lui Dorian Popa, ca ex.

| PainTech a răspuns:

Managerul de videoclipuri ( https://www.youtube.com/my_videos?o=U ) te lasa sa schimbi anumite setari ale videoclipurilor, printre care tagurile, titlul si thumbnail ( asta stii deja ). Totusi, la setari avansate ai mai multe optiuni, printre care si data inregistrarii.

| cllauddiuu explică (pentru PainTech):

Am schimbat si data inregistrarii.
am un video postat si am editat cateva chestii si s-a schimbat data publicarii (PUBLISH DATE).
am schimbat recording date... si nimic.

| PainTech a răspuns:

Data e irelevanta, cat timp faci videoclipuri de calitate.