| RaVuL a întrebat:

Uite TPU am o problema cand navighez pe calculator sau pe net sau ma joc mi se restarteaza pc dar inainte de a se restarta apare blue screen si im da o erroare de fapt nu e chiar o erroare ca imi zice ceva acolo dar nu am timp sa o citesc.
Deci pot sa las pc deschis sa nu lucrez nimic la el si singur se restarteaza

Care ar fi problema (am Windows 7)

Răspuns Câştigător
| geoka23 a răspuns:

Salut cand iti apare blue screen la sfarsit sunt niste numere care se schimba repede nu, dca este asta este vorba de memoria virtuala a windowsului si ai un virus puternic in el o solutie reformateaza unitatea disc rigid (c) alta solutie nu ai mie mi se intampla dupa ce eseam dintr-un joc. aa si bagati alt windows adica descarca unu care vrei tu si pentru activare ma gasesti shelby_cobra87 stiu o metoda cel activeaza un an de zile.

4 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Clar, virus. Sanse de devirusare minime, reinstaleaza nerd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat recent un alt program care nu este combatibil 100% cu windows 7 incearca sa il dezinstalezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta hdd regenerator pe net/cand numarul de bad-uri e prea mare hdd-ul se blocheaza pentru ca nu mai recunoaste sectorul respectiv. Cel mai bine e sa-l scanezi in mersi-dos, ai acolo in program o optiune pentru a face cd/stick usb de pe care poti boota pc-ul. Daca numarul de bad-uri reapare incearca sa stergi tot hdd-ul si apoi sa refaci partitiile si sa le formatezi.
Blue screen iti mai apare si cand faci overclocking fara sa tii cont de limitarile procesorului sau a placii de baza.

| kleopatra a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema pe laptop-ul meu si mi-am reinstalat windous-ul a mai facut o data asa dar o fost ok... desi am inteles ca poate fi de la hard asa ca mare grija...