| Mitichuta a întrebat:

eram pe apel video intr-un grup pe Instagram, unde am trimis fiecare mai multe video-uri si poze indecente, dar dupa 2 minute, contul meu a fost dezactivat! Tin sa mentionez ca este a doua oara cand este dezactivat, prima data fiind acum 2 ani! De depus nu pot depune niciun ticket, deoarece au prea multe solicitari de cand cu pandemia...totusi...contul meu va fi banat permanent?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Daca le-a trimis in privat, nu vad cum e nepermis. Daca eu tie iti trimit oriunde, un mesaj privat in care e o femeie goala. Asta inseamna ca trebuie sa ni se dezactiveze conturile? Repet, suntem 2 prieteni, eu iti trimit tie un link amuzant, dar mai fara perdea.Cu ce incurca pe altii treaba asta, atata timp cat e intre noi doi, si nu afla nimeni, si nu e public.E putin cam violare a intimitati? nu stiu, zic si eu.Cum ar fi sa ti se restrictioneze numarul de telefon ca ai vorbit despre sex, e un exemplu pueril, dar totusi?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am trimis fiecare mai multe video-uri si poze indecente...contul meu a fost dezactivat! " - ne bucurăm pentru tine!

| Yuoia a răspuns:

"am trimis fiecare mai multe video-uri si poze indecente"
Faci lucruri nepermise si te plangi doar de o dezactivare? Ar trebui sa nu mai ai acces la internet!

| Yuoia a răspuns (pentru Liviu):

Mai citeste intrebarea userului. "intr-un grup pe Instagram". Sau nu stii ca "un grup" deja nu mai este privat. Deschide intai dictionarul si apoi contrazi-ma!

| Liviu a răspuns (pentru Yuoia):

Daca le-a trimis in privat, nu vad cum e nepermis. Daca eu tie iti trimit oriunde, un mesaj privat in care e o femeie goala. Asta inseamna ca trebuie sa ni se dezactiveze conturile? Repet, suntem 2 prieteni, eu iti trimit tie un link amuzant, dar mai fara perdea.Cu ce incurca pe altii treaba asta, atata timp cat e intre noi doi, si nu afla nimeni, si nu e public.E putin cam violare a intimitati? nu stiu, zic si eu.Cum ar fi sa ti se restrictioneze numarul de telefon ca ai vorbit despre sex, e un exemplu pueril, dar totusi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da