| matyyyy a întrebat:

Salut tpu..este posibil ca cineva de pe alt pc sa poata sa in dea flood la net(ip)..gen sa imi pice netu etc..este posibil?(daca da cum scap de el)

5 răspunsuri:
| johnyxus a răspuns:

Da,daca ai wirelles securizeaza-ti reteaua, iar daca e prin fibra si ai windows 7 nu da sa fie retea publica, pentru ca asa poate sa si iti intre in pc.trebuie sa iti imbunatatesti securitatea cu un antivirus bun gen nod 32 ce nu permite pierderea fluxului de date.

| matyyyy explică (pentru johnyxus):

Si daca primesc floot(am wireless) cat tine adica..cade netul si apoi gata?

| matyyyy explică (pentru matyyyy):

Flood*

| johnyxus a răspuns (pentru matyyyy):

Cade netul si revine imediat, probabil se mai foloseste cineva de reteaua ta wireless, de exemplu daca joci ceva online si eu intru pe youtube tie iti pica netul.

| Play4hack a răspuns:

Da acest lucru este posibil aflandu-ti ip-ul la internet.
Sa scapi de el trebuie sa ai ip dynamic daca ai ip dynamic scoti cablul acela negru din spatele rooter-ului si in reintroduci.
Daca ai ip dynamic descarcati un vpn.
acel vpn te ajuta sa ti se schimbe ip-ul dintr-o alta tara.