| MelescanuGabi1 a întrebat:

Eu as vrea sa imi iau un router, cineva spune ca routerul trebiue conectat la o sursa de exemplu Pc= nu am!
Eu am numai laptop trebuie conectat la ceva in afara de internet?

Răspuns Câştigător
| Adrian-Speed_Adrian_1990 a răspuns:

Routerul are un incarcator de priza care isi ia curent din priza de perete, se conecteaza la cablul de net de afara de la stalp care intra in el, se configureaza si merge wireless-ul. in spate la wireless are si 4 huburi spre 4 caltucatoare sau de ce nu si laptop care conectezi durect cu cablu, dar asta mai mult la calculatoare. intr-un final iti trebuie o priza libere si sa ai net tras acasa. bafta

| MelescanuGabi1 explică (pentru Adrian-Speed_Adrian_1990):

Deci functioneza si fara pc?

| K0sti a răspuns (pentru MelescanuGabi1):

El da, PC-ul nu functioneaza fara el. Asta daca vrei wireless! In plus de asta, dupa ce-l iei trebuie facute anumite setari in router ca sa mearga!