| Nefe a întrebat:

Salut TpU, ieri ma jucam linistit la calculator cand dintr-o data mi s-a blocat si mi-a aparut pe ecran niste vibratii. I-am dat rr cu speranta ca va merge, cand am observat ca exista o eroare pe care nu reusesc sa o descopar. Cand dadeam start windows, ma conducea la windows repair, si de acolo la starting repsir, iar imaginea inca era cu vibratiile acele, iar dupa ce termina de incarcat, isi dadea restart incontinuu, adica ajungea pana la starting windows si o lua de la capat. Am scos pastila de la bios, am schimbat-o, nimic. Parerea mea este ca hardu e de vina. http://postimg.org/image/jwotdfdj7/ priviti aici cum se vede imaginea. Spuneti-mi va rog ce are!

Răspuns Câştigător
| Andutu21 a răspuns:

Acele vibratii se cheama artifactii ( vezi google artifact video card ) si este de la placa video.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

BIOS-ul tau merge cu pastile? Cu Viagra, cu ce merge! Greu cu stiinta asta, aoleu...
Ai schimbat-o degeaba! Hardul nu are nimic! Placa video e defecta!

| Nefe explică:

Ok, si pot face ceva fara sa schimb placa video?

| Andutu21 a răspuns (pentru Nefe):

In service-uri se incearca sa se mai refaca lipiturile la procesorul grafic, dar nu prea iti garanteaza nimeni cat o sa mearga dupa.