| m3m3sje a întrebat:

Salut TPU!
Ieri mi-am instalat antivirusul AVG ca sa vad daca am virusi in pc. Dupa ce l-am instalat antivirusul a blocat mai toate aplicatiile care functionau cu internet (mai putin internet explorer), asa ca l-am dezinstalat si vad ca tot nu imi merge Google Chrome, Facebook, Skype etc.

Uitati eroare de la Chrome:
"Permiteți browserului Chrome să acceseze rețeaua din setările pentru firewall sau antivirus.
Dacă este deja inclus ca program căruia i se permite să acceseze rețeaua, încercați să-l eliminați din listă și să-l adăugați din nou."

Ce ar trebui sa fac?
P.S. Acum nu mai am nici un antivirus

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Instaleaza-le mai bine BITDEFENDER TOTAL SECURITY 20151

| Eastwood a răspuns:

Pune Avast, si da-i restart la pc si o boot-are. Virusi oricum intra in orice pc, antivirusul nu e capabil sa gaseasca toti virusii si daca ii gaseste nu are ce sa le faca!