| LeganzaMoonwalker a întrebat:

Imi Puteti Da Un Pret Pentru PC-ul asta?

AMD Athlon 3500+ 2.24 Ghz
Nvidia GForce 8400GS
HDD 250GB + 120GB
2GB RAM
Sursa 450W

Monitor Acer V193 19"
Monitor LG L1719S 19"

Tastatura
Mouse
Casti Wireless
Camera WEB Myria 0.3MP

Problema Cu PC-ul este ca e cam defect. il deschid si nu apare nimic pe monitor. e placa de baza. a mai facut probleme si nu mai am chef sa mai stau toata ziua sa il repar.

Cat Valoreaza, Daca Se Poate, Fiecare Piesa?
si. exista vreun calculator de. calculat valoarea unui. calculator?

Răspuns Câştigător
| xtreme95 a răspuns:

Nu am zis sa il dai cu 300 am zis sa il dai cu 600 ca de nou e 700.Eu stiu multi care dau 4 gb ram processor 2.7+ placa 1 gb 256 biti cu garantie + monitor mouse + tastatura undeva la 500 lei pentru ca le trebuie bani de tigari.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca zici ca e stricata unitatea si nu stii sigur ce are (doar crezi) maxim 300 lei poti lua.

| WR104 a răspuns:

Cauta pe google fiecare piesa in parte si o sa gasesti cu siguranta preturile pentru fiecare piesa.
Nu exista un asemenea program.

| xtreme95 a răspuns:

Processor 80 lei
placa video 130 lei(dac e pe 32 biti si 512 mb)
placa video 150(dac e pe 64 biti si 1024mb)
hard: specifica si tu firma si rpm
(undeva la 150 lei)
ramii: specifica ddr? specifica frecventa! specifica firma!
(sub 60 lei)
Monitoare amandoua 400 lei nu stiu...
Tastatura+Mouse=10 lei
Casti 40 lei
Camera web 10 lei
___________________________________

Daca ti se ofera pana in 600 lei poti sa il dai linistit.Da cred ca o sa il dai undeva la 300-400.

| LeganzaMoonwalker explică (pentru xtreme95):

A.da frte dar... sa dau sistemul cu 300 lei cand monitoarele sunt 400.

| xtreme95 a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu am zis sa il dai cu 300 am zis sa il dai cu 600 ca de nou e 700.Eu stiu multi care dau 4 gb ram processor 2.7+ placa 1 gb 256 biti cu garantie + monitor mouse + tastatura undeva la 500 lei pentru ca le trebuie bani de tigari.