| AndreiCristi123 a întrebat:

Imi puteti face va rog frumos o configuratie pentru un PC gaming? As prefera sa aiba procesor Intel core i5 sau AMD si o placa video GTX 750 sau mai buna si sa fie la eMAG sau PCGarage. Am un buget de 2500 lei, si as vrea sa stiu o configuratie cat mai buna. Urgent va rog, dau funda. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Hei! Uite la ce m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1005842/
O configuratie foarte ok iesi mult mai bine. Procesoarele Intel sunt si acelea bune in gaming, dar au un pret mult mai mare si asta nu renteaza in cazul unui pc de gaming de buget.

Bafta!

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Iti sugerezi sa intri pe forumul de la pcgarage (mygarage.ro) si sa iti faci cont (in caz ca nu ai) si scrii gratuit la wishlist dupa modelul de'acolo ce componente ai vrea si specialistii in IT o sa iti faca in acest buget exact asa cum vrei tu si o sa iti explice in caz ca nu ai nelamuriri happy de pe eMAG nu se merita deoarece sunt putin mai scumpe si nu sunt atat de diversificate cum e pe pcgarage.