| InfiAndrew a întrebat:

Imi puteti recomanda: O placa de baza, un procesor, o sursa si RAM-i pana in 1000 lei? Vreau sa fac un upgrade pc-ului meu. Placa video am GTX 750 Ti OC 2GB.

11 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ce placa de baza ai?
Cati rami ai?
Ce procesor ai?

| Mihai1810 a răspuns (pentru Clorox):

Omul vrea sa isi cumpere placa de baza, ram si procesor.

| Clorox a răspuns (pentru Mihai1810):

Eu l-am intrebat deoarece nu pot sa-i dau sfat de upgrade sa-si ia un i3 daca el are i7! straight face

| Mihai1810 a răspuns (pentru Clorox):

Daca avea i7 nu mai cerea procesor, placa de baza si sursa de 1000 ron. Mai ganditi inainte sa spuneti ceva.

| InfiAndrew explică (pentru Clorox):

Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 2,50 Ghz
RAM: 4GB
Placa de baza nu stiu cum se numeste. dar nu am mai schimbat-o de cand am pc-ul (aproximativ 7 ani) la fel si procesoru.

| Clorox a răspuns (pentru InfiAndrew):

Ramii sunt ok daca ai windows 7, dar cu procesorul... Cam lasa de dorit, placa video este buna!
Placa de baza:http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/b150m-mortar/
Procesorul:http://www.emag.ro/......aa1b9f11a7
Soclurile sunt la fel, stiu ca depaseste pretul dar mai ieftin si bun nu prea gasesc, daca nu-ti convine ceva si vrei sa-ti iei singur ai grija la socluri, sunt foarte importante, trebuie sa fie la fel!
Sper ca te-am ajutat, ramii ti-i iei alta data;)

| Clorox a răspuns:

Mihai 1810, vai de capul tau, vad nu cu intelegi la ce m-am referit! Bye skank...

| CPAElites a răspuns (pentru Mihai1810):

Placa de baza + Procesor + Placa Video = SURSA CADOU!
Mai adauga o placa video ieftina si primesti o sursa de ~230 lei...
http://www.pcgarage.ro/......-bit-bulk/

| Mihai1810 a răspuns (pentru CPAElites):

Stiam de promotie dar ma gandeam ca nu va da comanda pana cand se incheie promotia.

| Poseidon69 a răspuns:

Procesor - Un i3 Este Foarte Bun si destul de ieftin

Placa De Baza - Recomand ASUS H81M-A, Socket 1150, ieftina si buna are Protectie ASUS de 5X mai buna
Placile de baza ASUS ofera un nivel de protectie de 5X mai ridicat.

Ram - Recomand asta : http://www.emag.ro/......DZ505BBBM/

Memoria Vengeance este conceputa pentru cele mai recente procesoare. Modulele (1.5V sau 1.35V) ofera compatibilitate cu procesoarele Intel Core i3, i5 sau i7, precum si a doua generatie de procesoare Intel Core.