| IonicăCostelIDK a întrebat:

Imi recomandati 3 monitoare de 27 de inch curbate sau unul singur ultra wide tot curbat? Daca puteti as vrea sa imi trimiteti si un link cu recomandarile voastre.Multumesc! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Ar fi fost o idee buna sa spui si un buget pe care il ai si la ce folosesti acest monitor deoarece fiecare categorie are monitoarele ei, de exemplu editare foto/video, gaming etc...Eu iti recomand urmatoarele monitoare, dar depinde si de cati bani ai tu propusi pentru asta.
1. 3 din astea si iti faci studio https://www.emag.ro/......DVRKRKBBM/
2, Mult noroc sa il bagi in camera : https://www.emag.ro/......DDQMNSBBM/

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......er-144-hz/

De ce acesta?
Pentru ca nu merita sa cumperi un monitor de 27, cu rezolutie FullHD. FullHD e o rezolutie foarte potrivita pe monitoare intre 22 si 24".

1500 de RON pare un pret cam mare pentru un monitor, dar sa te uiti la 2K pe o diagonala de 27 e o placere pentru ochii tai. (nu vor obosi
atat de tare precum la FullHD pe aceeasi diagonala).

Curbura nu e specificata, dar eu as zice din ochi ca e R1700.