| TopCom360 a întrebat:

In urma cu aproape un an mi-am facut un update la PC,pe langa procesor,placa video, HDD si memorie mi-am luat si un Writer LG BH10LS30 retail, de la eMAG. Acum 3 zile mi-am cumparat din Real de la Bacau 2 Discuri BluRay se numesc Omega cu viteza de 4x. Partea acea lucioasa este neagra. Cand am bagat unul in Re-Writer nici nu mi l-a recunoscut, Writer-ul are vit. de scriere 10x si de citire 6x. Problema este de ce nu mi le recunoaste.
PS: am mai incercat o data cu un alt disc cu vit de 2x care avea partea lucioasa maro deschis, dar tot nu mi l-a citit.
Dau Funda la cel care imi spune ce trebuie sa fac ca sa il pot face sa citeasca discurile.

2 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Din moment ce nu ai unitate optica Blu-Ray, degeaba incerci sa le scrii.

| WoaDmulL a răspuns:

Nu sunt compatibile...din cate stiu eu, trebuie viteza de la BluRay sa fie acceasi cu cea a Re-Wrriter-ului...

O seara cat mai placuta!

P.S.:Asta inseamna ca trebuie sa cumperi alte BlueRay-uri, mai scumpe!