| Vlad0123 a întrebat:

Intrebari:1)Samsung S3650 corby are accelerometru?

2)Dar samsung S5230 star?

3)Voi ce ati alege dintre cele doua:vreau sa stiu dupa criteriile:1.design; 2.dotari; 3.pret.

P. S:La pret vreau sa stiu concret preturile ambelor modele fara abonament la unul din magazinele orange, vodafone, cosmote. Dau fundita persoanei care imi va raspunde la toate intrebarile corect.

Răspuns Câştigător
| Bebitssaa a răspuns:

Pai 1 ) Samsung corby nu are accelerometru...2) Nu stiu.straight face
3) pai ...eu am Samsung corby 1. Design - Super misto pentru. ca ii poti schimba spatele 2. Poti sa pui o gramade de jocuri pe el, are memorie buna suporta card de memorie foarte mare.3. la pret pentru un telfon cu touchscreen e foarte ieftin...l-am luat cu 380 lei impreuna cu cablul de date si cu carcasele de spate. La Samsung star 1. design.nu prea placut straight face desi are camera putin mai mare decat cea a lui corby ( corby are 2 Mpx ), acel telefon scoate pozele exact ca si corby ( eu am un aparat foto cu camera de 8 mpx si nu se prea observa diferenta)
2. Dotari : Tip telefon

Standard

Smartphone

Nu

Retea

GSM 850/900/1800/1900 MHz

Memorie interna

50 MB

Tip card memorie

MicroSD

Tastatura QWERTY

Nu

Vibratii

Da

T9

Da

Dimensiuni (I x L x A)

104 x 53 x 11.9 mm

Greutate

92 g

Culoare

negru
Display

Tip ecran

TFT

Marime ecran

3.0 inch

Touchscreen

Da

Rezolutie

240 x 400 pixeli

Culori ecran

256.000

Ecran secundar

Nu
Foto-Video

Camera foto

Da

Rezolutie senzor

3.15 MP

Rezolutii foto

2048 x 1536 pixeli

Blitz incorporat

Nu

Inregistrare video

Da

Camera secundara

Nu
Transmisie Date

GPS

Nu

Tehnologie 3G

Nu

Wireless LAN

Nu

Bluetooth

Da

GPRS

Da

USB

Da

WAP

Da, 2.0

IrDA

Nu

Mesaje

SMS, MMS, Email

Altele

EDGE
Agenda

Memorie agenda

Software

Sistem de operare

Nu

Java

Da, MIDP 2.0

Altele

Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
Baterie

Tip baterie

Li-Ion

Capacitate

1000 mAh

Durata convorbire

10 ore

Durata in regim de asteptare

700 ore
Tonuri

Sunete de apel

Da

Tonuri polifonice

Da

Tonuri in telefon

Da

Tonuri MP3

Da
Divertisment

MP3 Player

Da, MP3/WMA/AAC player

Jocuri incluse

Da

Media Player

Da, H.263/H.264/MPEG4 player

Radio FM

Da
pret : 400 lei.

FUnda?

P.S - recomand corby! depinde de ce-ti place si tie!

2 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Toate telefoanele alea sunt VARZA. Uita-te aici www.mobile123.ro si vei gasi mult mai bune si mai ieftine. Eu iti recomand Xperia X8/X10, Nokia X6, Samsung Galaxy S sau Samsung Wave.

| Vlad0123 explică:

Nu ai raspuns daca Samsung star are, pacat.((: