| skirlex a întrebat:

Saluat dau o funda celui care ma ajuta ieri mi-am luat un LG g2 big grin si primesc notificari de la soft ca este o noua versiune de android 4.4.2 sa o instalez sunt riscuri?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E indicat sa actualizezi. foarte important e sa o faci cu conexiune de net buna, deci fiind conectat la un router.

| AlexandruTeodor a răspuns:

Nu te speria, nu sunt riscuri. FOARTE rar se intampla sa nu mai mearga telefonul, din cauza ca se poate bloca/opri in timpul instalarii firmware-ului. Dar nu o sa ti se intample daca n-ai instalat nici un root/rom

| skirlex explică (pentru AlexandruTeodor):

Multumesc pentru sfaturi

| Bewaree a răspuns:

Chiar nu sunt riscuri o poti instala linistit.

| andrey876 a răspuns:

Da e indicat sa il actualizezi dar sa ai internetul destul de rapid si sa nu se blocheze. Indicat ar fi un service nu iti ia prea mult.

| Bogdan_Gabriel_Brasoveanu_1994 a răspuns:

In general este indicat sa actualizezi... eu mi-am actualizat tableta la acesta versiune si sincer nu vad mari diferente in afara faptului ca am mai putina memorie cu vreo 300 mb (daca nu esti zgarcit cu memoria poti sa actualizezi fara niciun risc)
P.S asa cum a spus si gelu1970 sa fi conectat la o retea wifi sigura... cam atat...

| skirlex explică (pentru Bogdan_Gabriel_Brasoveanu_1994):

Ce diferente sunt intre 4.2.2 si 4.4.2?